Міжнародна співпраця з університетами та науково-дослідними закладами

Глибокі та всебічні знання, отриманні студентами, які навчаються в ННЦ НТ, дають їм можливість успішно брати участь у наукових конкурсах і олімпіадах, що проводяться не тільки в Україні, але й на Міжнародному рівні. Зокрема, у 2014 р. більше двадцяти студентів НН ЦНТ стали переможцями у п’яти турах Міжнородного конкурсу «Авіатор» та вибороли право відвідати авіасалон Ле-Бурже у Франції.

Автори найкращих доповідей секції «Автоматика і автоматизація на транспорті» конференції «Наукоємні технології» НН ЦНТ

Група студентів – переможців Всеукраїнського конкурсу «Авіатор-2014» з генеральним конструктором АНТК «Антонов» Д. Ківою на авіасалоні Ле-Бурже

Щомісячно для обговорення важливих наукових проблем та залучення провідних учених з інститутів НАН України та НАУ – докторантів, аспірантів, а також наукової молоді НН ЦНТ відбувається засідання постійно діючого Міжнародно-наукового професорського семінару «Нові стратегії ІКАО в безпеці авіації».

Учасники постійно діючого Міжнародно-наукового професорського семінару ННЦ НТ (зліва направо: А. Білецький, В. Касьянов, В. Кунцевич, Г. Суслова, В. Казак, Д. Шевчук, А. Гончаренко)

Під керівництвом професора В. Казака група студентів ННЦ НТ спільно з Академією наук Румунії розробляють методи діагностування стану зовнішніх обводів повітряних суден у польоті. Матеріали досліджень доповідались на всесвітніх симпозіумах, присвячених розвиткові новітніх технологій та інноваційним методам дослідження SINGRO 2010, 2012 та SINGRO 2014.

Відкриття симпозіуму SINGRO ‒ 2014 президентом академії наук Румунії М. Міхаєце

Вступне слово симпозіуму президента академії наук Молдови І. Бостан

Обговорення підсумків симпозіуму SINGRO ‒ 2014, В. Казак

Студенти, які навчаються в НН ЦНТ, беруть активну участь у міжнародних конференціях, олімпіадах, семінарах і круглих столах спільно з представниками освітньо-наукових іноземних фірм, закладів освіти, наукових установ тощо. Провідними вітчизняними та закордонними фахівцями в авіаційній галузі постійно проводяться додаткові лекції та майстер-класи для студентів. Вони щорічно отримують гранти для стажування та навчання в провідних закордонних ВНЗ.

Так, наприклад, дослідження за тематикою діагностування авіаційних двигунів за вібраційними характеристиками студенти НН ЦНТ виконують спільно зі студентами Ліонського технічного університету (ECL) Франції. Замовник цих досліджень – французька авіадвигунобудівна фірма SNECMA. Спільні студентські дослідження є лише одним із напрямів роботи, передбачених тристоронньою Угодою про співпрацю між НАУ, ECL та фірмою SNECMA, що була підписана в січні 2014 р. Протягом 2014 – 2015 рр. в рамках Угоди студенти обох навчальних закладів на замовлення фірми SNECMA досліджували сертифікаційні акустичні характеристики літаків і вели пошук методів удосконалення цих характеристик. Наукове керівництво цими дослідженнями з боку НАУ забезпечили професори О. Запорожець та В. Токарєв.

Другим етапом співробітництва студентських творчих колективів НАУ і Ліонського технічного університету стали дослідження, тематику яких також запропонувала фірма SNECMA. Цього разу студенти ведуть пошук можливих шляхів визначення технічного стану деталей турбін авіадвигунів безпосередньо в процесі роботи двигуна. Наукове керівництво цією роботою від НАУ забезпечує професор І. Гвоздецький.

Ця складна і актуальна проблема, передбачає проведення теоретичних досліджень із використанням комп’ютерного моделювання та в майбутньому експериментальних досліджень на фізичних моделях, і навіть на випробувальних стендах. У рамках виконання вищезазначеного проекту відбулись три семінари студентських колективів – перший у березні 2014 р. (Франція) за участю п’яти студентів ННЦ НТ НАУ, другий – у червні 2014 р. (м. Київ) за участю шести студентів Ліонського технічного університету (ECL) і третій заключний – у жовтні 2014 р. (м. Київ) за участю шести студентів ННЦ НТ НАУ і представника фірми SNECMA Ж. Гріфатона і професора ECL Ж.-П. Лене.

Студенти НН ЦНТ – учасники спільного проекту з французькими колегами під час відвідання Музею фірми SNECMA, Париж

Незабутні враження студентів НН ЦНТ від знайомства з Парижем

Французькі студенти в музеї історії НАУ

Обговорення доповіді учасниками семінару від ECL і НН ЦНТ

У 2014 р. випускником НН ЦНТ А. Бабенком під керівництвом професора В. Казака було захищено наукову роботу на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. На захисті був присутній академік з королівської академії наук Швеції, член Нобелівського комітету, професор Матс Ларсон.

Захист кандидатської дисертації випускником НН ЦНТ (зліва направо: В. Казак, М. Ларсон, В. Тіхонов, В. Захарченко)

Декан Аерокосмічного факультету політехнічного університету (м. Бухарест) проф. Повеску та проф. В. Казак

За сприяння амбасади Румунії НН ЦНТ тісно взаємодіє з Академією наук Румунії та з Бухарестським політехнічним університетом. У 2015 р. відбулася зустріч директора НН ЦНТ з керівництвом Бухарестського та Токійського політехнічних університетів, де обговорювались умови взаємообміну студентами та керівництва їх роботами.

Амбасадор Румунії в Україні Л. Траян та В. Казак

Зустріч з керівництвом Токійського політехнічного університету

Студент НН ЦНТ О. Пригара в терміни з 01.03.2014 р. по 30.08.2015 р. проходив стажування у відділі Євроконтролю DSS/CM/ATM, м. Брюссель (Бельгія). Основною метою стажування було набуття практичних навиків та досвіду у галузі обслуговування повітряного руху, а також участь у науково-дослідних роботах в рамках програми SESAR. Під час стажування він працював над допоміжною системою організації повітряного руху «LARA».

Також, студент НН ЦНТ О. Шулімов у терміни з 16.05.2014 р. по 01.11.2014 р. проходив стажування в штаб-квартирі Європейської організації з безпеки аеронавігації (EUROCONTROL) у відділі ATM/RSD/IM м. Брюссель, (Бельгія). За цей період він виконував завдання, що стосуються впровадження новітніх систем та вимог Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) щодо надання аеронавігаційної інформації в рамках проекту SESAR, а саме поступове впровадження електронних даних про місцевість та перешкоди.

О. Пригара на стажуванні в м. Брюсселі (Бельгія)

О. Шулімов на стажуванні в м. Брюсселі (Бельгія)

Міжнародні проекти, впроваджені в НАУ, є одними з найважливіших напрямків інтеграції української освіти та науки до європейського простору.

24 листопада  2016 року  відбулася зустріч з експертами моніторингової місії Консультативного комітету Рамкової конвенції щодо захисту національних меншин, яка працювала в Україні з 21 по 29 листопада. Зустріч відбулася в приміщенні Офісу Ради Європи в Україні і стосувалася дотримання прав етнонаціональних меншин. У зустрічі взяли участь керівники етнонаціональних організацій, громадські діячі, експерти, в тому числі й Керівник НН ЦНТ  НАУ та голова Товариства румунської культури ім. Петру Мовіле − Василь Миколайович Казак, заступник начальника відділу методичної роботи  НН ЦНТ НАУ, член Комісії з питань міжнаціональних відносин Громадської ради при Міністерстві культури України, Президент Спілки уральських народів України Надія Єфимищ.

Члени та експерти моніторингової місії:

Ms Petra ROTER (Словенія)
Mr Craig OLIPHANT (Велика Британія)
Mr Besarion BOKHASHVILI (Грузія)
Mr Krzysztof ZYMAN (Франція)
Васіліу КІЛІОГУ
Наталія МІКІХАЛЬ
Салман САДАЄВ
Олена ХОМЕНКО
Наталія БЕЛІЦЕР
Юлія ТИЩЕНКО
Ірина ЛОБАСЮК

 

Святкування 25-ої річниці Незалежності України з відомими суспільно-політичними діячами країни

 

Науково-практична конференція за участю послів Румунії та Молдови, а також видатних науковців України

 

Робота комітету з питань науки, культури та освіти Парламентської Асамблеї ГУАМ (регіональне об'єднання чотирьох держав: Грузії, України, Азербайджанської Республіки та Республіки Молдова)