Круглий стіл «Космічні дні в Україні для студентської молоді»

10 квітня 2017 року в Національному авіаційному університеті в науково-технічній бібліотеці за участю студентів, аспірантів, викладацько-професорського складу відбувся круглий стіл «Космічні дні в Україні для студентської молоді».  Цей захід був присвячений до Міжнародного дня авіації та космонавтики. Його ініціювали та організували Спілка уральських народів України та клуб «До зірок» за підтримки Центру новітніх технологій, відділу гуманітарного розвитку та профкому студентів НАУ. Метою клубу «До зірок», який працює вже 20 років, є популяризація знань про освоєння космосу та особистостей, причетних до цього, серед учнівської молоді та студентів.

Модератором круглого столу була заступник начальника навчального відділу ЦНТ НАУ, президент Спілки уральських народів України - Надія Єфимищ. Згідно з анонсованою програмою учасників та гостей привітали проректор з наукової роботи, професор Володимир Харченко, керівник Центру новітніх технологій, професор Василь Казак, астробіолог, дублер космонавта Леоніда Каденюка, к.б.н. Надія Адамчук-Чала, ветеран ракетно-космічних військ та Байконуру Анатолій Ковальов. Проректор з наукової роботи розповів про університет та його досягнення і наголосив, що в 2018 році закладу виповниться 85 років. Керівник Центру новітніх технологій розповів про діяльність Центру та програми: викладання англійською мовою дисциплін для студентів та підготовки здобувачів вищої освіти докторів філософії.

З великою цікавістю учасники круглого столу слухали розповідь керівника клубу «До зірок» Валентини Іващенко. Вона коротко ознайомила присутніх із презентаціями, підготовленими дітьми про космонавтів. По кілька слів про свої презентації сказали і самі діти. Слід відзначити, що вони були різного віку - від 9-10 років до 11-класниці Анастасії Шадури, яка завоювала срібну медаль за роботу з біотехнологій на престижній щорічній конференції з інноваційних технологій у Пекіні (Китай).

Зворушливою була бліц-презентація моделей, створених підлітками моделей планерів та дронів, деякі з котрих робилися декілька років. Їх виготовили члени гуртка «Летатель» ОО «Максимум плюс», яким керує Олександр Яківець.

Захоплювало також і безпосереднє відтворення навколишнього світу у малюнках дітей, які були представлені в рамках круглого столу.

На завершення дітям та підліткам-учасникам круглого столу керівник Центру новітніх технологій, професор Василь Казак вручив грамоти від НАУ. А від імені голови профкому студентів НАУ Марії Рощук організатори подарували дітям солодкий приз – торт.

11 квітня сюжет про цей круглий стіл вийшов у ефір на Центральному телеканалі (КДТРК) о 12.00 та на сайті https://www.youtube.com/watch?v=_VwtEOllgjM

Упевнено можна стверджувати, що подібний захід, який, до речі, проводився в НАУ вперше, слід зробити традиційним. Адже презентація творчості та ентузіазму дітей і підлітків додає їм наснаги та відчуття потрібності їхньої справи. А для університету такий захід корисний тим, що цих юних творців не треба буде в майбутньому переконувати вступати до НАУ. Вони вже на шляху до нашого університету, який сердечно зустріне і зробить їх кваліфікованими фахівцями та гідними громадянами України.