Продовження співпраці з Державним космічним агентством та відкриття в НАУ СКБ за напрямом «Аерокосмос»

09-10-2019

Космічна галузь України є однією з провідних та найбільш конкурентоспроможних у вітчизняній економіці, вона концентрує у собі цілу низку високотехнологічних підприємств, які гідно представляють Україну на світовому ринку.
Національний авіаційний університет є одним з найпотужніших Українських університетів, який готує фахівців з аерокосмічного напряму.
З метою подальшого розвитку аерокосмічного напряму Національного авіаційного університету 8 жовтня в Залі вченої ради НАУ відбулося урочисте підписання меморандуму про співпрацю Національного авіаційного університету із Державним космічним агентством України.
Подію приурочено до запуску першого штучного супутнику Землі, який було запущено на орбіту в СРСР 4 жовтня 1957 року.
За результатами підписання Меморандуму буде створено потужне сучасне Студентське космічне бюро за напрямом «Аерокосмос», де під керівництвом видатних фахівців з аерокосмічної галузі будуть проводитись навчальні та дослідницькі роботи.  Свій унікальний досвід студентам та слухачам будуть передавати провідні фахівці ДП  «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля», одного з найвідоміших і визнаних у світі науково-конструкторських підприємств з розроблення ракетно-космічної техніки, провідні науковці Національного авіаційного університету та найкращі спеціалісти Державного космічного агентства України.
Діяльність Студентського конструкторського бюро буде тісно пов’язана з роботою багатьох потужних підприємств України, таких як ДП «Антонов», ДП «Виробниче об`єднання «Київприлад», завод «Арсенал», ДП «Завод 410 цивільної авіації», а також громадських організацій, таких як «Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я» та інших.
Ринок космічних послуг має перспективи з точки зору проривних технологій та інновацій, які дозволять підвищити ефективність виробництва. Ректор НАУ, Володимир Ісаєнко наголосив, що університет завжди підтримує талановиту, творчу та захоплену своєю справою молодь. Голова ДКА, Павло Дегтяренко запевнив, що відповідальну справу з зростання аерокосмічних потужностей держави довіряє саме Національному авіаційному  університетові, з його потужностями та творчою молоддю.
Сучасний світ стрімко розвивається, розвиток в межах тільки однієї планети вже не є ефективним. Саме тому одним з головних напрямків освітньої політики держави повинно стати формування космічного світогляду в молодого покоління, адже сучасне покоління може розкрити потенціал країни в космічній галузі, вивести її на новий щабель розвитку.
В перспективі можливо досягти розквіту космічної діяльності, держава зможе працювати за багатьма напрямами у цій сфері: реалізовувати найскладніші проекти в інтересах усього світового товариства (освоєння планет Сонячної системи); робити революційні прориви у ракетно-космічній галузі; розвивати проекти, важливі для розв'язання проблем навколишнього середовища (створення космічних систем моніторингу навколишнього середовища); зміцнити оборону держави, розвиток її економіки та науки; створити міжнародні і глобальні інформаційні системи і мережі нового покоління із застосуванням космічних технологій.