СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА НІМЕЦЬКОЇ ЕКОНОМІКИ для УКРАЇНИ

13-05-2020

Стипендіальна програма пропонує активним і мотивованим студентам старших курсів унікальну можливість - пройти профільне  стажування на провідних підприємствах Німеччини. Серед них є як відомі світові компанії, що представляють ключові галузі економіки (Bosch, Siemens, Bombardier, Volkswagen, SAP, PwC, Commerzbank, Metro, Kaufland, Deutsche Bahn, John Deer, Allianz, Hannover Ruck, Roland Berger), так і маловідомі широкому загалу представники малого та середнього бізнесу. Також є серед учасників деякі дослідницькі інститути та фонди (Konrad-Adenauer-Stiftung, IAMO, IAK Agrar Consulting, Frauenhofer Institut fur Energie-wirtschaft), що надають місця аспірантам і студентам, які пов’язують своє майбутнє з науковою діяльністю.
Стажування розпочинається 1 лютого 2021 року і триватиме від трьох до п’яти місяців. Проект фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва і розвитку (BMZ), приймаючими компаніями та впроваджується спільними зусиллями Торгово-промислової палати України та Німецького товариства економічного співробітництва (GIZ GmbH).
Стипендіальна програма має на меті ознайомити її учасників з корпоративною культурою, структурою приймаючих підприємств, проектною роботою, сучасними видами менеджменту, європейськими умовами та стилем праці тощо. У такий спосіб вони не лише здобувають нові практичні навички та вміння а й покращують свою іноземну мову та підвищують рівень професійної підготовки. Після повернення в Україну випускники програми зазвичай знаходять відповідну роботу, яка відповідає рівню їх кваліфікації та очікуванням. Стажери отримують щомісячно стипендію розміром ~ 500 євро, випускники - мінімальну заробітну плату. Додатково покриваються витрати на переліт, проживання, медичну страховку та трансфер до місця стажування. Оскільки програма є урядовою, візу стипендіати отримують безкоштовно. Після стажування вони можуть приєднатися до клубу випускників, отримувати ексклюзивну інформацію, підтримувати зв’язки з іншими стипендіатами та безкоштовно приймати участь у різних заходах тощо.
Цільова група:
  • студенти 3–5 курсів (вищі семестри – щонайменше
  • 2 повних роки навчання,
або ті, які закінчують другий курс у цьому році);
  •  випускники та аспіранти (до 30 років).
Напрями навчання:
Машинобудування, комп’ютерна інженерія, електроніка та електротехніка, транспорт і логістика, енергетика, сільське господарство, цивільне та промислове будівництво, фінанси, математика, страхування, банківська справа, комп’ютерні науки та інформаційні технології, хімія, біологія, політологія, германістика, медіа та журналістика тощо.
Заявник має володіти англійською і/або німецькою мовою. Наявність мовного сертифіката не є необхідною умовою для участі. Перший практичний досвід та активна громадянська позиція будуть додатковими перевагами.

Заявка подається онлайн з 01.05 до 15.06.2020 і складається з таких документів:
1) резюме (анкету для заповнення необхідно завантажити на сторінці програми);
2) скан копії залікової книжки з (власним) перекладом (завіряти не обов’язково);
3) виписка із залікової книжки, завірена у деканаті (overview of grades, transcript of records), у разі якщо тебе запросили на співбесіду;
4) випускникам необхідно додати копію диплому з оцінками на англійській мові;
5) інші документи подаються за наявності (рекомендаційні листи, сертифікати, професійні
дипломи, довідки про участь у міжнародних проектах, громадській діяльності тощо).
Більш детальна інформація на сторінці програми:
Всі документи подаються англійською або німецькою мовою виключно в електронному вигляді і надсилаються PDF-файлом на адресу: bewerbungen-giz-stipendienprogramm-ukraine@giz.de