Відкриття Глобальної програми еко-індустріальних парків ...

27-02-2020
 
Відкриття Глобальної програми еко-індустріальних парків (ГПЕІП) в Україні
Сьогодні представники Центру трансферу технологій ІНТЛ НАУ взяли участь у урочистому заході з відкриття Глобальної програми еко-індустріальних парків (ГПЕІП) в Україні, яка підтримується Організацією Об’єднаних Націй з Промислового Розвитку (ЮНІДО), Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та урядом Швейцарії.
Метою заходу були:
- демонстрація життєздатності та переваг підходу еко-індустріальних парків, що полягає у підвищенні ресурсоефективності та покращенні економічних, екологічних та соціальних показників бізнесу та сприяє тим самим сталому розвитку промисловості в Україні;
- ініціювання спілкування між бенефіціарами Програми від макрорівня (національний, регіональний та місцевий), мезорівня (місцеві громади, спілки та асоціації) та мікрорівня (промислові парки та їх учасники).
З презентацією концепції Глобальної програми еко-індустріальних парків виступили міжнародні експерти UNIDO Cesar Barahona та Branko Dunjic.
Дуже цікавим був виступ Юлії Земецької, начальника управління економіки Білоцерківської міської ради. Рік тому КП БМР "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" подало заявку на участь в цьому проекті, оскільки фактично працює за аналогом індустріального парку. Наразі на підприємстві успішно функціонує 74 підприємств, які створюють різноманітну продукцію в різних галузях економіки. Сьогодні на базі КП БМР "БВАК" створено понад 800 робочих місць.
Місто Біла Церква було обране з-поміж низки інших міст, як один із суб'єктів реалізації Проекту зі створення еко-індустріальних парків в Україні. Це дозволить підприємству та місту залучати більше інвестиційних коштів, що у свою чергу дасть поштовх для стрімкого розвитку регіону, покращить рівень його екологічності, і як наслідок, збільшить економічний потенціал.
Змістовними та натхненними були також виступи Валерії Міщенко, директора Індустріального парку Патріот у місті Суми; Олени Кресік, заступника директора Індустріального парку Агромаш міста Запоріжжя, а також Андрія Мельника, начальника відділу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Загалом Проект з розвитку еко-індустріальних парків в Україні сприятиме впровадженню практик ефективного використання ресурсів та екологічного виробництва, дозволить наростити потужності економіки держави, посилить її світову конкурентоспроможність та інвестиційну привабливість.
Програма планується реалізовуватись у 6 країнах світу (В'єтнамі, Єгипті, Індонезії, Колумбії, Перу та Україні) до 2024 року із загальним бюджетом 16 мільйонів швейцарських франків.
Приєднуємось до створення індустріального майбутнього України!